Eğitimlerimiz

Bunları nasıl yapıyoruz?

BİREBİR DÜZENLİ KOÇLUK GÖRÜŞMELERİ
Birebir koçluk görüşmelerimizde konu tamamen sizsiniz. Sizin umutlarınız, ya da umutsuzluğunuz, sizin duygularınız, sizin düşünceleriniz, sizin hayatınızdaki eksik parçalardır. Yaşamdan ne istiyorsunuz? Bir mücadele içindesiniz, peki bunun karşılığı ne olmalı? Hayat size ne vermeli? Öncelikle bire bir çalışmalarımızda sizinle birlikte bunları buluyoruz.

Ardından neler yapmanız gerektiğini, sonra da bunları nasıl yapmanız gerektiğini. Sonra da birlikte o yolda adım adım hedefe yürürüz. Bazı günler büyük adımlarla, bazı günler küçük adımlarla. Ama hep ileri doğru.

“Lidersiz ekip, ekipsiz lider olmaz” diyoruz.

Ekip ruhuna, ekip bilincine, ekip olmaya, ekip olmanın gücüne inanıyoruz.

Bir kalp grafiği nasıldır? Yukarı aşağı. Yaşam budur. Çizgi düz olsaydı, burada yaşamdan söz edemezdik. BİZ, işte yaşamın o iniş çıkışlarında birbirimizin yanında oluruz.

Birbirine güçlü bağlarla bağlı bir ekibiz. Öyle ki kendimizi “Demir Leblebi” olarak tanımlıyoruz. Küçük ama güçlüyüz. Ve sizin katılımınızla çok daha güçlü bir demir leblebi olmak istiyoruz.

SINIF EĞİTİMLERİ

Sınıf eğitimleri yapıyoruz. İleri düzey iletişim teknikleri, liderlik, insanları tanıma, okuma, kendi duygularını anlama, tanıma, algılama, yönetme, başka insanların duygularını tanıma, anlama, farklılık yönetimi, sürdürülebilir duygusal dayanıklılık, zaman yönetimi, beden dili, koçluk teknikleri, strateji vb… bir nefeste aklımıza gelenlerden bazıları. Yani bir liderin ihtiyaç duyduğu tüm bilgi ve becerileri kazandırmaya çalışıyoruz. Bilginin ancak beceriye dönmesi halinde değerli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle verdiğimiz tüm bilgilerin kullanılmasını zaman içerisinde de arkadaşlarımızın ustalaşmalarını istiyoruz. Bunun için kullanım alanları da açarız.

Akran öğrenmesine çok önem veriyoruz. Sizinle benzer kaygıları yaşayan insanlarla birlikte aynı ortamda çözüm arayışlarında bulunacaksınız. Türkiye’deki farklı üniversitelerin farklı bölümlerinde insanlarla vizyon paylaşımı içinde olacaksınız.

Aynı zamanda bu bizi bir network oluşumu yapar. Evet birbirimize network ağlarımızı açarız. Odağımızda, yanımızdaki insana fayda sağlamak vardır.

PROBLEM ÇÖZME KOMİTELERİ

Üyelerimizin yaşadığı liderlik problemlerinin ortak akılla çok yönlü bakış açısıyla çözüme kavuşturulduğu Problem Çözme Komitemiz vardır. Burada hem farklı okullarda okuyan arkadaşlarımızın vizyon paylaşımı yapmalarını sağlıyoruz hem arkadaşlarımızın karmaşık problem çözme becerilerini geliştiriyoruz hem de karşılıklı dayanışma sergileyerek üyelerimiz arasındaki bağları daha kuvvetlendiriyoruz. Ayrıca birbirlerine tecrübe paylaşımı yaparak benzer durumlarda nasıl ilerlemeleri gerektiğini öğrenmiş oluyorlar.

LİGEP Talks

Topluluk önünde konuşma önemli bir liderlik özelliğidir.

Eğer kariyer yolculuğunuzun başlarındaysanız kendinizi tanıtma ve ifade etme ve savunduğunuz bir konuyu en harika şekilde anlatma konusunda beceri sahibi olmanız size büyük avantajlar sağlar.

Siz fırsatların peşinde koşarken, bazen bu meziyetiniz sayesinde fırsatlar sizi bulur.

Ve üyelerimizin mutlaka bir gün ödül törenlerinde konuşma yapmalarını hayal ediyoruz.

Biz onları şimdiden o güne hazırlıyoruz. Tüm LİGEP’in önünde ister sunum şeklinde ister doğaçlama olarak ilgilerini çeken bir konuda 5 dakikalık konuşma yapmalarını istiyoruz. Konuşma sonunda “eğer talep ederlerse” yapıcı geri bildirimlerde bulunuyoruz. Bu çalışmaları düzenli olarak yaparız, adına da LİGEP Talks diyoruz.

Speaking Club

Üyelerimizin yabancı dil becerilerini geliştirmek için oluşturulan konuşma kulübüdür.