Lider Gelişim Programı Nedir?

LİDER GELİŞİM PROGRAMI faaliyetlerine 2019 yılında başlayan uçtan uca tamamen ücretsiz olan bir sosyal sorumluluk projesidir. Bugüne kadar 52 ayrı üniversiteden 300’den fazla üniversite öğrencisinin iş hayatına hazırlanmasına yardımcı olduk.

Var olma nedenimiz, gelecek vadeden üniversite öğrencilerinin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına ve hayalini kurdukları yaşama hazırlanmalarına en üst seviyede yardımcı olmaktı. Bunu yaparken de birbirlerine destek oldukları güçlü network bağları kurmalarını amaçlamıştık. Hayatı tüm yönleriyle denge üzerinde tek bir hayat olarak ele almalıydık. Ve yaptık. Farklı üniversitelerin farklı bölümlerinde öğrenim gören genç insanları iyi bir kariyer yaşamı odak noktasında bir araya getirdik.

Her üniversitenin bir kültürü vardır. Okul yaşamı boyunca da bu kültür sizin düşünce sisteminizi şekillendirir. Biz farklı üniversitelerde farklı bölümlerde okuyan gençleri bir araya getirerek aynı zamanda bir vizyon paylaşımı gerçekleştiriyor, onların düşünce yapılarının zenginleşmesine de katkı sağlıyoruz.

Tüm gayretimiz, başarı üçgeni olarak adlandırdığımız kişisel farkındalık, duygusal dayanıklılık ve kurumsal farkındalık üçgenindeydi ve arkadaşlarımızın bu alanlarda gözle görülür gelişimlerine hep birlikte şahit olduk.

Atatürk’ün hayali olan “Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek” vizyonunda yer almanın mutluluğu içindeyiz. Kendi özgün kararlarını özerk bir şekilde verebilen, kültürel seviyesi yüksek, yaşamın karmaşıklığını çözmüş ve kendi ayakları üzerinde durabilen cumhuriyet bireyleri çerçevesindeyiz.

Halen farklı dönemlerde açılıp faaliyetlerine devam 3 lider gelişim programı grubumuz bulunmaktadır. Arkadaşlarımızın kişisel gelişim yolculuklarına ihtiyaca göre düzenlenen eğitimlerin yanı sıra, kişiye özel ve düzenli bireysel mentorluk görüşmeleriyle devam ediyoruz.

6 Grubumuzdaki tüm üyelerimizin bulunduğu, güven ve içtenliğe dayalı güçlü bir network kanalı oluşturduğumuz ve Genel Kurul ismini verdiğimiz büyük bir grubumuz da var.