SSS – Sıkça Sorulan Sorular

SORU 1 – Her hafta neden 1 ders yapılıyor? Haftada 2 ders yapılsa program daha kısa sürmez mi?

Bu çok güzel soru için teşekkür ederiz. Eğitimlerimiz yoğun farkındalıklar içerir. Ve bizim için önemli olan bilgiden çok bilginin beceriye dönüşmesidir. Bu nedenle her eğitimden sonra bilgi ve farkındalıkların sindirilmesi için birer hafta boşluk bıraktık. En güzel eğitim, 2 eğitim arasında geçen zamandır.

Ayrıca eğitim içeriğinin daha iyi içselleştirilebilmesi için aradaki 1 haftalık boşlukta arkadaşlarımıza gözlem yapma, farkındalık sağlama gibi mini ödevler veriyoruz.

SORU 2 – Program kapsamında birebir koçluk alabilecek miyim?

Program süresince dolu dolu 1 yıl boyunca profesyonel bir ICF koçundan sınırsız koçluk hizmeti alacaksınız. Ayrıca koçluk metodolojisini o kadar iyi öğreneceksiniz ki kendinize, ekibinize ve çevrenize koçluk metodunu uygulayabileceksiniz.

SORU 3 – Başvuru süreci sonunda LİGEP Liderlik gruplarına nasıl girebilirim?

Gruplarımıza girmenin kolay olmadığını itiraf edebiliriz. Başvuru değerlendirme süreçlerinde tamamı öğrenci arkadaşlarımızdan oluşan arkadaşlarımızın düşünce ve görüşleri belirleyici olacak.

Bir kariyer yolculuğu uzun bir yolculuktur. Ve bu yolu kiminle yürümek istediklerine yol arkadaşlarımız kendileri karar veriyor.

SORU 4 – LİGEP’in faaliyetleri nelerdir?

Faaliyetlerimiz, bir liderin ihtiyaç duyacağı becerileri kazanmaları yönünde özgün olarak tasarlanmıştır. Program dahilindeki tüm üyelerimizin bu projelerde görev ve sorumluluk alma hakkı bulunmaktadır.

SORU 5 – LİGEP’in organları nelerdir?

Tüm LİGEP gruplarındaki arkadaşlarımızın yer aldığı, güven ve içtenliğe dayalı güçlü bir network kanalı oluşturduğumuz büyük bir grubumuz da var. Adına da bu LİGEP Business Club diyoruz.

Her yıl Kasım ayında seçim heyecanı yaşıyoruz. Yönetim Konseyimiz seçimle, LİGEP Business Club’da sizlerin oylarıyla görev başına geliyor. Yönetim Kurulumuz, LİGEP gemisinin rotasını belirleyen en yetkili organ ve tüm LİGEP üyeleri Konseyimiz için aday olabilir, oy hakkını kullanabilir.

LİGEP Business Club ayrıca üyelerimizin yaşadığı liderlik problemlerinin ortak akılla çok yönlü bakış açısıyla çözüme kavuşturulduğu Problem Çözme Komitesi üyeleri. Ve elbette bizi birleştiren güven ve başarı ortak duyguları doğrultusunda bir networking alanı.

En doğru kararların ortak akılla alınabileceğine inanıyoruz. Bu nedenle danışma kurulu görevini üstlenen MAP Kurulumuz da var. Yapının tamamı LİGEP üyesi öğrenci ve yeni mezun arkadaşlarımızdan oluşuyor.

Bkz. Organizasyon Şeması

SORU 6 – LİGEP üyeliği ücretli mi, süresi ne kadar?

LİGEP uçtan uca ücretsizdir. Üyeliğimiz ve tüm çalışmalarımız boyunca hiçbir isim altında ücret talebinde bulunulmaz. Gruplarımızdaki eğitim süremiz 1 yıldır. Ancak network ağımızın bir süresi yoktur, süresizdir. Ağımızda kaldığınız süre içerisinde eğitim ve mentorluklardan da ne zaman isterseniz faydalanabiliyorsunuz.

Bilginin ancak beceriye dönmesi halinde değerli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle arkadaşlarımızın verdiğimiz tüm bilgilerin kullanılmasını zaman içerisinde de ustalaşmalarını öngörüyoruz. Bu süreçte bilgilerin kullanılabilmesi için kullanım alanları da oluşturuyoruz.

Arkadaşlarımızın tüm öğrencilik hayatları boyunca ve iş hayatına geçtikten sonra da kariyer yaşamlarında birbirlerinin kişisel gelişimlerine destek oldukları bir network ağı oluşturmak istiyoruz.

SORU 7 – Alacak olduğum bireysel koçluklar neyle ilgili?

Mentor, yolu sizden önce yürüyen kişi demektir. Üyelerimize, merkezi ABD’de bulunan ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından belgelendirilmiş PCC unvanlı profesyonel İlker Canbulut ücretsiz koçluk ve mentorluk hizmeti verilmektedir. Sizin kariyer yolculuğunuz boyunca aşmayı istediğiniz konular, koçluk ve mentorluk görüşmelerine konu olabilmektedir.

SORU 8 – Mentorluk nedir, ne değildir?

Bu görselin Alt özniteliği boş. Dosya adı: Resim1-2.png