Sosyal Medya:

Zülal Sıla Erk

16 Eylül 2003 tarihinde dünyaya gelen Zülal Sıla Erk, 2011 yılında ilkokul ikinci sınıf öğrencisi iken girdiği Bilim ve Sanat Merkezi Sınavını kazanarak üçüncü sınıfta Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezinde eğitimine başlamış, 2021 yılında Merzifon Atatürk Bilim ve Sanat Merkezinden mezun olmuştur. 2017 yılında eğitim almaya başladığı Merzifon Fen Lisesinden ise yine 2021 yılında mezun olmuştur. Bir yıl sınava hazırlandıktan sonra 2022 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanmıştır.

İlkokul dördüncü sınıfta merak saldığı masa tenisinde üç yıl boyu okul takımının takım kaptanlığı görevini üstlenmiş, bu süreçte birçok turnuvaya katılmış ve takımıyla birlikte dereceler kazanmıştır. Sekizinci sınıfa geldiğinde TÜBİTAK sayesinde projelerle tanışmış ve rehberiyle birlikte yaptığı projesiyle Karadeniz bölgesinde fizik alanında ikincilik derecesi almıştır. Lise yıllarında birçok proje ile uğraşan Zülal, dokuzuncu sınıfta rehberiyle birlikte yeni bir TÜBİTAK projesi yapmış ve bu projesiyle Karadeniz bölge finaline çağrılma hakkı kazanmıştır. Güncel olarak, aynı projenin patentini alma sürecindedir.

Lise yıllarının başlarında seslendirmeye merak salmış ve bu konuda kendini eğitmiştir. 2022 yılı itibarıyla seslendirme yapmaya freelance çalışarak devam etmiş, bu süreçte çeşitli oyun karakterleri ve reklamlar seslendirmiştir. 2018 yılından bu yana YouTube ve Spotify gibi platformlarda seslendirmeye dayalı içerik üretmeye devam etmektedir. On ikinci sınıfta iken dört ay boyunca sigortam.net internet sitesinde SEO odaklı yazılı içerik üretmiştir. 2021 yılında Yetkin Gençler eğitimini almaya hak kazanmış ve bu eğitimden başarıyla mezun olmuştur. 2022 yılında imeceLab Akıllı Hayat Akademisi Sürüdürülebilir Bir Gelecek eğitimine katılmaya hak kazanmış ve proje tesliminin ardından eğitimi başarıyla tamamlamıştır. Yine 2022 yılında Erasmus+ Türkiye Üniversite Temsilciliği başvurusundan olumlu sonuç almış, üç aylık oryantasyon süreci ve yapılan elemelerin ardından İstanbul Kültür Üniversitesi Erasmus+ Türkiye Temsilcisi olmuştur. Şimdilerde İKÜ Geek Kulübü’nün kurucu başkanlığını üstlenmektedir.

2022 yılında LİGEP ile tanışmış ve katılım için başvuruda bulunmuş; mülakat aşamalarının ardından Lead Up sürecine dahil olmuş ve LİGEP’e kabul edilmiştir. Şu anda LİGEP Discord Ekip Üyeliğii ve Web Site Editörlüğü görevlerini üstlenmektedir.

Küçüklüğünden beri video oyunlarına olan muhteşem ilgisi halen süren Zülal, şimdilerde kendini oyun geliştirme ve seslendirme konularında geliştirmek üzere adımlar atmaktadır. Kendini geliştirmeye, araştırmaya, öğrenmeye, üretmeye açık bir insandır.