Sosyal Medya:

Yonca Yay

7 Haziran 1998 yılında Bartın’da doğup 2000 yılında beri ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. 2016 yılında Uğur Temel Lisesi’nden mezun olarak Ege Üniversitesi İktisat Bölümünü kazanmıştır. Hazırlığa başladığı sene İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Abi-Abla-Kardeş projesinde aktif olarak görev almıştır. 2019 yılında Yapı Kredi Bankası Ticari Şubesi’nde staj yapmıştır.

Ege Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Ege İşletme Topluluğu’nda Sosyal Medya Koordinatörü olarak yönetim kadrosunda görev almıştır.. Topluluk olarak ses getiren birçok önemli etkinliğe imza atarak Sadi Uzunoğlu, Burak Arzova ve Mert Yılmaz gibi alanında ünlü ve saygın birçok ismi ağırlamışlardır. Kasım 2020 yılında başlayan Tim Danışmanlık Şirketi’nin yürüttüğü Bankacılık ve Finans MT Programı’na 1500 kişinin arasından aşamaları geçerek 50 kişiyle birlikte 6 ay sürecek olan programa katılmaya hak kazanmıştır. Programda finans ve bankacılık alanında workshop çalışmaları ve simülasyonlarla zenginleştirilmiş uzun soluklu eğitimin ardından 6. Ayın sonunda bu programı başarı sertifikasıyla bitirmiştir. 2021 Temmuz ayında Ege Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut tarafından sosyal sorumluluk projesi olarak oluşturulan “Lider Gelişim Programı’na” kabul edilerek aylık olarak çıkacak dergide yayın kurulu ekibinde yer alacaktır.

.