Sosyal Medya:

Umut Boran Sarı

2001 yılında İstanbul’da doğan Umut Boran, ilköğretimini Avcılar’da tamamlamış, lise eğitimine ise Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi’nde devam etmiştir. Lise süreci boyunca çeşitli projelerde yer almış, 2 sene boyunca da yaz aylarını Nesin Matematik Köyü’nde geçirmiştir. 2019 senesinde buradan mezun olup İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa kimya mühendisliğini kazanmıştır. Üniversitesinin hazırlık senesinde, 1.5 sene boyunca, Passion adlı, insanlara İngilizce eğitimi erişilebilir hale getirmeyi hedeflemiş bir websitesinde sözlü ve yazılı bir şekilde içerik üreticiliği yapmıştır. 2. sınıfta üniversiteye yüz yüze başlamasıyla birlikte üniversitesinin Bilgisayar Kulübü’nde 1 sene Sponsorluk Departman Başkan Yardımcılığı yapmış ve 6 ay boyunca üniversiteye bağlı Otobil takımının yazılım departmanının bir üyesi olarak Teknofest yarışmasına hazırlanmıştır. Takım işini bitirdikten sonra, kısa bir süre de olsa üniversitesinin Analitik Kimya Anabilim Dalı Laboratuvarı’nda öğrenci asistanlığı yapmıştır. Bunun yanında yaz aylarını verimli geçirmek ve sektörde tecrübe edinmek adına Flokser Tekstil ve Pluskim adlı firmalarda gönüllü stajlar yapmıştır.

Üniversite dışında da çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev almış olup TEMA Vakfı üyesi, ÇYDD Bahçeşehir Şubesi gönüllüsü ve öğrenci üyesi olmuştur. 2. sınıf sonu itibari ile yatay geçiş hakkından yararlanıp farklı bir okula geçmiştir. Şu an eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi kimya mühendisliğinde devam etmektedir. Microfon adlı bir startupta da çeşitli konular üzerine blog yazarlığı yapmaktadır.

Kendi çapında müzikle uğraşmayı ve fotoğraf çekmeyi çok sever. Bunun için de bir blog kanalı vardır. En sevdiği aktivetelerden olan bisiklet sürmek onun için bir terapidir.
Kendini her yönden geliştirmeye çalışmış, dışa dönük, daima karşısındakine pozitif veren bir bireydir.

2022 yılında kariyer ve yönetici koçu İlker Canbulut’un kurucusu olduğu Lider Gelişim Programı’nın 6. dönem grubunda olmaya hak kazanmıştır.