Sosyal Medya:

Ulaş Çelik

Ulaş ÇELİK 2001 yılında Ankara’da doğdu. Küçükken yüzmekten çok korkan Ulaş, ortaokulda altyapıya davet edildi. Ortaokul ve lise dönemlerinde tekvando, boks, yüzme sporlarıyla amatör olarak ilgilendi. Ulaş kendini, hayatının en değerli girişimi olarak görüyor.

2019 yılında Çankaya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. 2021-2022 döneminde Çankaya Üniversitesi Korosunda yer aldı. 2022 yılında Kırıkkale Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptı. Lisans öğrenimini Kırıkkale’de tamamlamayı planlayan Ulaş, aktif olarak Arkhe Innovate Ankara ekibinde ve Gençkal Ankara Topluluğunda komite üyesi olarak yer alıyor. Aynı zamanda Medium sayfasında Yetkin Yayın’da içerik yazarlığı sorumluluğunu üstleniyor. Ayrıca PSP23 girişiminin kurucu ekibinde yer alıyor ve proje kapsamında hala aktif olarak sorumluluk alıyor.

EnerjiSA, YGA, QNB Finansbank, KalDer Ankara Şubesi kurumlarında staj yapmıştır. Entelektüel sermayesine özen gösteren Ulaş, kendini geliştirmek için bilim, sanat, felsefe alanlarında içerikler tüketmekten ve farklı konularda araştırmalar yaparak üzerine düşünmekten hoşlanır. Ayrıca gitar çalmak, yüzmek, meditasyon yapmak, satranç oynamak, kişisel gelişim ve şiir kitapları okumak hobileri arasında yer almaktadır.

Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duyan Ulaş TEMA ve LÖSEV’ de zaman zaman sorumluluk almaktadır. İlgi alanlarından olan sürdürülebilirlik konusunda kendini farklı kaynaklardan beslemeye ve edindiği bilgileri etki odaklı çalışmalarda kullanmaya özen göstermektedir.

Türkiye iklim elçilerinden biri olan Ulaş, dünyayı değiştirmeye inanacak kadar idealist, bu idealin önündekileri görecek kadar gerçekçi ve bu hayalin önündeki manileri kaldıracak kadar da cesur bir karakter yaratmak için sürekli gelişime önem veriyor.

Kendi hayatını başarısızlıklarından inşa eden birisi olarak tanımlıyor. “Başarısızlık geçicidir ancak başarısızlıktan aldığım ders kalıcıdır” cümlesini içselleştirmiştir. O yüzden hata yapmaktan korkmayan, sürekli deneyen, yeniliklere açık ve sabırlı birisidir. Ulaş başarılı bir insan olmaktan daha çok değerli bir insan olmaya özen gösteriyor.