Sosyal Medya:

Şeynur Korkmaz

Şeynur Korkmaz, 9 Şubat 1999 yılında İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarından itibaren ailesinin esnaf lokantasında boş zamanlarında garsonluk yaparak harçlığını çıkarmaya çalışıyordu. İlkokulda tekvando eğitimi ile başlayan spor hayatı ortaokul zamanlarında voleybol ve futsal takımlarına dahil olarak devam etti. Eğitim hayatı boyunca yarışmalara katılarak okulunu temsil etmiş ve birçok alanda derece almıştır.


Hüseyin Bürge Anadolu Lisesi’nde eğitimine devam ederken Düşün Taşın Derneği’nin Kelebek Etkisi Liderlik Projesine katıldı. Projede etkili iletişim, liderlik ve proje yazma eğitimlerini tamamladı. Ardından Düşün Taşın Derneği ile gönüllü

olarak kitap okuma faaliyetleri gibi birçok etkinlikte yer aldı.
Lise yıllarında fotoğraf makinesi ile tanışan Şeynur, bir dönem temel fotoğrafçılık alanında eğitim almıştır. Bazı organizasyon ve etkinliklerde çalışarak hem yeteneğini geliştirdi hem de kendine bir gelir kaynağı elde etmeyi başardı.


2018 yılında Karabük Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği’ni kazandı. Üniversite yıllarında İnsansız Hava Aracı ve Model Uydu projelerinde mekanik ve elektronik alanda çalışmalar yürüttü. 2021 Yılında T3 Vakfı Girişim Merkezi tarafından gerçekleştirilen 10 aylık bir Girişimci Yetiştirme Programına dahil oldu. Üniversiteden 2022 yılında mezun oldu.
Lider gelişim programına üniversite son sınıfta katılma hakkı kazandı. Sosyal medya ve tasarım birimlerinde görev aldı. Photoshop ve Canva gibi grafik tasarım programlarını iyi seviyede kullanarak farklı alanlarda tasarımlar ve içerikler üretmeye devam ediyor.
Tükiye’de ilk kez yapılan Mart 2022 tarihinde Metaverse Hackathonuna katılım sağladı. GamFed Oyunlaştıma topluluğu ile ilk kez burada tanıştı. Hackathonda derece alarak Bahçeşehir Üniversitesi özel ödülünü almaya hak kazandı. Aktif olarak GamFed gönüllüsü olan Şeynur , GamFed Metaverse kulübünün takım kaptanlığını yürütmektedir. GamFed yolculuğunda Metaverse dünyasında gelişen NFT teknolojisi ile ilgili çeşitli içerikler üretmeye devam ediyor.


Şu an Armada Yazılım firmasında İç Satış Mühendisi olarak çalışmaktadır.
Giyilebilir teknolojiler, Metaverse ve NFT Teknolojisi, gamification, teknik ve grafik tasarım gibi birçok alan ile ilgilenmektedir.


Gelecekte kendi geliştirdiği elektronik cihazlar ile insanların hayatlarını değiştirebileceği bir platform oluşturmayı hayal eden, öğrenmeyi seven ve merak eden girişimci bir mühendistir.