Sosyal Medya:

Şeyda Nur Genç

Şeyda Nur Genç 28.03.2000 tarihinde Konya Ereğli’de doğmuştur. Ereğli Fen Lisesi mezunu olup 2019 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenimine devam etmiştir. İkinci üniversite olarak da İstanbul Üniversitesi AUZEF’de Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünde okumaktadır.

Şeyda, 2021 yılında kurucu ekibinde yer alarak başlatmış oldukları bir sosyal sorumluluk projesi olan Tercih Mentorum ile üniversite tercihi yapacak olan öğrencileri, istedikleri bölüm ve üniversitede okuyan öğrencilerle buluşturarak öğrencilerin doğru tercih yapmalarına katkıda bulunmuştur. Tercih Mentorum projesinde İletişim Departmanı’nın başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Şeyda Nur Genç, Legaltech Startups ekibinde araştırmacı pozisyonu ile hukuk eğitimi üzerine bir rapor hazırlamaktadır. Aynı zamanda 2021 yılı itibariyle İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde bulunan Hukuk Atölyesi Kulübü’nde Bilişim Hukuku Komisyon Başkanlığı görevini yürütmeye başlamıştır.

Kariyer ve Yönetici koçu İlker Canbulut tarafından oluşturulan Lider Gelişim Programı’nda hukuk kurulunda yer almaktadır.