Sosyal Medya:

Şevval Mutlu

Şevval MUTLU, 26 Kasım 2000 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ortaokul yıllarında yabancı dil öğrenimine ilgisini ve yatkınlığı olduğunu fark ettikten sonra Lise yıllarında Dil bölümünde okumuştur. Şu an Trakya Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık 3.Sınıf öğrencisidir. Türkiye Çeviri Öğrencileri Birliği’nin Genel Koordinatörlüğünü üstlenen Şevval, aynı zamanda bölümünün kulübü olan Trakya Üniversitesi Çeviri Topluluğunun da başkanlığını yürütmektedir. Aynı zamanda Rotary International’da bir Rotaract üyesi olan Şevval burada bulunduğu kulübün yönetim kurulunda Başkan Sekreterliği ve Asbaşkanlık görevlerini üstlenmiştir.

Kulüp içerisinde aynı bölümden öğrencilere Computer Assesment Tools eğitimleri vererek onları çeviri sektörüne ve iş hayatının gerekliliklerine hazırlamaya çalışmış olan Şevval hem online hem yüz yüze olmak üzere birçok etkinlik düzenlemiş ve birçok konuk ağırlamıştır.

Birçok STK’da üyeliği bulunan Şevval, toplumsal etkiye sahip etkinliklere oldukça önem vermektedir. Hobi olarak tenis oynamakta ve yeni diller öğrenmektedir.
Aynı zamanda Ekonomi, Finans alanına ve yeni teknolojilere ilgi duyduğunu keşfettikten sonra mesleğinde uzmanlığını bu alanlara yönlendirmiş, Crypto, Web3.0, Metaverse, Blockchain vb. alanlarında çalışmaktadır. Bu alanlarda insanlara mecvut bilgi kirliliği içerisinde doğru bilgiyi verebilmek ve aktarabilmek amacıyla ücretsiz çevirilerini paylaştığı bir Twiiter hesabı ve Telegram kanalı vardır, burada güncel kaynaklardan çevirilerini paylaşmaktadır.

Kariyer yolculuğunun gelişimi için kişisel gelişimin çok önemli olduğuna inanan Şevval, Lider Gelişim Programı mülakatlarını başarıyla tamamlamış ve “LİGEP 6” üyesi olarak birçok alandan geleceğin liderleri ile birlikte Liderlik ve kariyer yönetimi gibi çeşitli birçok alanda eğitim serüvenine buradan devam etmektedir.