Sosyal Medya:

Sema Çelik

4 Ağustos 2000 tarihinde Aydın’da doğmuştur. Lise öğrenimini Nazilli Sosyal Bilimler Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2018 yılında Gazi Üniversitesi’nden ayrılarak oluşan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde işletme öğrenimine başlamıştır.

Üniversiteye başladığı yıldan itibaren birçok toplulukta aktif olarak bulunmaya başlamıştır. Daha sonra Türkiye’nin Gelişim Topluluğu TİİBÖT’de, tasarım birimi liderliğinden sonra Pazarlama ve Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. O sırada tasarımda kendini geliştirmesi üzerine freelancer tasarımcılık yaptığı gibi startup şirketlerinde içerik yöneticiliği yapmaya başlamıştır. Pazarlama alanında faaliyetlerine ise ilk kurumsal deneyim olan MDP Group’da dijital pazarlama stajyerliği ile başlamıştır. Devamında bir içerik pazarlama şirketi olan Textoni’de satış ve pazarlama uzmanlığı pozisyonunda çalışmıştır. Pazarlama alanında ilerlemek istemesi sebebiyle; insan kaynakları, markalaşma ve pazarlama alanlarında deneyim kazanmaya devam etmektedir.

Aynı zamanda; yağlı boya, karakalem, şiir gibi birçok sanat dalıyla ilgileniyor ve “sanatın dünyayı değiştireceğine” inanıyor.