Sosyal Medya:

Selinay Kuşçu

Ben Selinay Kuşçu. Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Üniversitemin 2024 yılında biteceğini öngörüyorum.
Üniversite hayatımın ilk yılı olan İngilizce hazırlık dönemimde girdiğim Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu’nda ekip üyeliği sonrası, şu anda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Bu süreçte ekip yönetme, kriz yönetimi ve iletişim konularında önemli yol katettim.


2021 yılında Alkera Bilgi Teknolojileri bünyesinde online içerik üreticiliği gerçekleştirdim. Bu süreçte Adobe Photoshop kullanarak şirketler için oyun içerikleri üretilmesinde aktif görev aldım. Bu sayede Photoshop programında kendimi geliştirme fırsatı yakaladım.
Pamukkale Üniversitesi Kalite Yönetimi ve Veri Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAVDEM) biriminde kalite süreçlerinin düzenli uygulanması, kontrol edilmesi ve düzenlenmesi ile ilgili konularda çalıştım. Bu konular üzerinde analiz ve raporlama süreçlerinde detaylı bilgi sahibi oldum.


Eğitimime devam ederken, eğitim hayatımı finanse edebilmek amacıyla freelance olarak İngilizce içerik yazarlığı yaptım. Bu sayede ekonomimi finanse etmekle birlikte İngilizce yazma yetkinliğimi de geliştirdim.


Aselsan tarafından yılda bir defa açılan ve çok sayıda başvuru arasından sınırlı sayıda öğrencinin seçildiği İş Hayatı 101 Programı’na 2022 yılında kabul aldım. Profesyonel gelişim, ticari ve iş geliştirme alanlarında süreci başarıyla tamamladım. Bu süreç sonunda farklı konularda detaylı bilgi edinmekle birlikte network alanımı da genişlettim.
Üniversite öğrencilerinin iş hayatına tam donanımlı birer lider adayı olarak hazırlanması için kariyer ve yönetici koçu İlker Canbulut tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan LİGEP-Lider Gelişim Programı’na çok sayıda aday arasından kabul aldım. Liderlik, etkili iletişim, duygu yönetimi, ekip yönetimi ve liderler için koçluk teknikleri gibi çok sayıda alanda uygulamalı ve yoğun eğitimlerin yanı sıra, birebir mentorluklar ile de desteklenen programa yoğun bir şekilde devam etmekteyim. LİGEP Yönetim Kurulunda Medya Birim Başkanı görevini yerine getirmekteyim. Liderlik, adaptasyon ve iletişim yeteneklerimi uygulamalı olarak geliştirmekteyim.


Resim yapmaktan, doğayla iç içe olmaktan ve insanlarla iletişim kurmaktan, araştırma geliştirme ve problemlere inovatif çözümler üretmekten büyük keyif alıyorum.