Kitap Okumaya Yeniden Başlamak İsteyenler İçin Akıcı Kitap Önerileri
Kitapların büyülü dünyasına girip bir daha hiç çıkmamak isteyenler için öneriler.

Yaşadığınız stresli bir durum, üniversite sınavına tekrar hazırlanma süreci, pandemi… Kitap okuma alışkanlığınızı baltalamış olabilecek pek çok sebep var. Ya da çok istediğiniz halde kitap okumayı bir türlü alışkanlık haline getirememiş olabilirsiniz. Hangi senaryo size uyarsa uysun aşağıda yer alan önerilerim, kitapların büyülü dünyasına girmenizi ve oradan bir daha hiç çıkmak istememenizi sağlayacak !

İşte kitap okumaya yeni veya yeniden başlamak isteyenler için akıcı kitap önerilerim.

1. Yu Hua – Yaşamak

Çin edebiyatına ait bu kısacık eser içinde çok yoğun duygular barındırıyor. Bir insanın hayatına, acılarına tanıklık etmiyoruz da adeta yaşıyoruz sanki. Dili oldukça yalın ve akıcı. Ben okurken çok etkilenmiş ve göz yaşlarımı tutamamıştım.

2. Matt Haig – Zamanı Durdurmanın Yolları

Benim için yeri çok ayrı olan bir kitap… Hayatımın zor bir döneminde karşıma çıkıp beni bambaşka diyarlara götürerek kitap okurken yaşadığım ve çok özlediğim hisleri yeniden yaşamamı sağlamıştı. Kitap fantastik bir hastalığa sahip olan ve orta yaşlarında normal biri gibi gözükmesine rağmen yıllardır hayatta olan Tom Hazard’ın yaşadıkları üzerinden zamana, kimliğe, tarihe, kendimiz olmaya dair pek çok konuya değiniyor. Yüreğinize dokunup özel bir iz bırakacak.

3. Şermin Yaşar – Deli Tarla

Bu bir öykü kitabı, aynı zamanda benim Şermin Yaşar’dan okuduğum ilk kitap. İçerisindeki 16 öykünün hepsi birbirinden özgün ve sıcacık. Benim kitaptan en sevdiğim öyküler ise Deli Tarla ve Adieu Hala. Bir solukta okunup tadı damakta kalacak cinsten bir kitap.

4. Murat Menteş – Dublörün Dilemması

Bu kitabı anlatmak çok zor çünkü insanı kitap okuyormuş gibi değil de bir aksiyon filmi izliyormuş gibi hissettiriyor. Bu kitabın tek kötü yanı hiç elinden bırakamadığın için başka işlerinden geri kalman olabilir sanırım. Aksiyonlu ve sürükleyici ama tüm bunların yanında seni düşündürmeyi de iyi biliyor ve edebiyatın güzelliğini hissettiriyor.


Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Dilerim bu kitapların hayatınıza değmesine izin verirsiniz ve size çok iyi gelirler. İyi okumalar ! Kalemimden, sevgiyle.
Nilce ❤