Sosyal Medya:

Nihan Şahin

11 Aralık 2000 yılında İstanbul’da doğan Nihan Şahin Ergün Öner-Mehmet Öner Anadolu Lisesindeki eğitimi boyunca aktif bir öğrenci olarak tiyatro, şiir ve müzik kulüplerinde yer almıştır. Her alanda kendini geliştirmeye devam ederek 2019 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesine girmeye hak kazanmıştır.

Eczacılık Fakültesine ilk girdiği andan itibaren farklı kulüplerde etkin rol oynamaya ve kendini eczacılık alanında geliştirmeye başlamıştır. 2020 yılı Mayıs ayında MUPSA (Marmara University Pharmaceutical Students’ Association) kulübünde Basın-Yayın Koordinatörü olarak Yönetim Kurulu’na seçilmiştir.. 2021 yılı Temmuz ayı itibariyle MUPSA 2021-2022 Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yürütmektedir.

“The Pharmacist 2020” ve “The Pharmacist 2021” adlı dergilerin düzenleme ve editörlüğünü yapmıştır.. 2021 Ekim ayında Fransa, Lyon’da gerçekleştirilen 43rd EPSA(European Pharmaceutical Students’ Association) Annual Congress’e katılarak ülkemizi ve eczacılığı uluslararası alanda temsil etmiştir.

Uluslararası ve ulusal alanda kulüp başkanı olarak birbirinden farklı etkinlikleri yöneterek kariyerine devam etmektedir.

Takım işlerine olan ilgisiyle liderlik tarzını her an geliştirmeye çalışan Nihan Şahin, 2021 yılında LİGEP (Lider Gelişim Programı)’e başlamış ve şu an bu programa aktif bir şekilde katılım göstermektedir.

Enerjik ve gülmeyi çok seven bir birey olarak “Per aspera ad astra” yani “Zorluklardan geçip, zorlukların içinden yıldızlara ulaşmak” hayat mottosunu benimsemiştir.

Her insanın hayata açılan farklı bir kapı olduğuna inanan Nihan Şahin, yeni insanlarla tanışmayı, yeni fikirler duymayı çok sevmektedir.