Sosyal Medya:

Nazlıcan Baştürk

Nazlıcan Baştürk, 24 Şubat 2002 tarihinde Columbus-OHIO/ABD’de doğmuştur. Lise eğitimini sırasıyla Nevzat Karalp Anadolu Lisesi ve Pamukkale Eğitim Vakfı Özel Pev Okulları’nda Denizli’de okudu.

2020 senesinde üniversite hayatına Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği’nde başladı. Okulunun websitesi olan ytukampuste yaklaşık bir yıl içerik yazarı olarak görev alan Nazlıcan, daha sonrasında içerik yazarlığı üzerine kendini geliştirebilmek için içerik pazarlama üzerine Textoni şirketinde staj yaptı ve sonrasında 6 ay kadar içerik yazarı olarak freelancer çalıştı. 2022 yılında Mayıs ayında Estonya’da Siber Uzay temalı Erasmus+ projesinde yer aldı.
TEİAŞ’ta yüksek gerilim üzerine staj yaptı. Gönüllü olarak da ArVis Technology’de Yapay Zeka Araştırma ve Geliştirme Stajyeri olarak çalıştı. Yüz tanıma üzerine proje geliştirdi.

Okulunda bulunan Yıldız Otonom Topluluğunda sponsorluk biriminde, Alternatif Enerjili Sistemler Kulübünde elektrik biriminde motor ekip üyesi olarak görev almaktadır.

Kendisini gelişime açık hayallerinin peşinden giden tutkulu bir birey olarak tanımlamaktadır. Kendisine ve çevresine fayda sağlayacak üretken bir mühendis olmayı hedeflemektedir.
Kendisini gelişime daha çok açmayı hedeflediği bu günlerde Lider Gelişim Programı ile tanıştı ve Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut (PCC) tarafından yürütülen Lider Gelişim Programı, Ligep 6 üyesi olmaya hak kazanmıştır