Sosyal Medya:

Mahmut Çelik

Mahmut Çelik, 2020 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik (İngilizce) bölümüne kayıt yaptırdı. Daha sonra yatay geçiş yaparak, şu anda Nişantaşı Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri 3. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

Lise yıllarından beri iyi bir yazılımcı olma hedefiyle ilerleyen Mahmut, kariyerini bu yönde şekillendirdi. TÜBİTAK 4006 proje kapsamında proje geliştirme konusunda sorumluluklar üstlendi ve Türkiye ve Fransa iş birliğiyle oluşturulan 42 Ecole Istanbul programına 2021 yılında kabul edilerek C/C++ yazılım dillerini kullanarak çeşitli projeler gerçekleştirdi.

Mahmut, 2022 yılında Miuul Akademi’nin düzenlediği Makina Öğrenmesi Yaz Kampı’na katılarak bu süreçte gösterdiği başarı ile ön plana çıktı. Ardından, 2023 yılında 8 aylık Harvard Aspire Leaders programına seçilerek liderlik yeteneklerini daha da geliştirdi. Aynı yıl içinde Boğaziçi Üniversitesi Siber Güvenlik Merkezi tarafından organize edilen Busiber Yaz Kampı’nda, IT Governance eğitimine katılma hakkı elde etti ve eğitimi başarıyla tamamladı.

Girişimcilik yolculuğuna 2022 yılında başlayan Mahmut, Habitat Derneği ve Youth Business International girişimci mentörlük programına katılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veri Laboratuvarları’nda ilk girişim deneyimini yaşadı. Aynı zamanda TÜBİTAK BİGG programı sürecinde olan ve TUSİAD “Bu Gençlikte İş Var” programında derece alan, Bilişim Vadisi’nde AR-GE aşamasında bir girişimi bulunmaktadır.

T3 Vakfı’nda Teknofest 2021 ve Teknofest 2023 yıllarında yarışma sorumlusu olarak görev alan Mahmut, şu anda yeni bir start-up sürecinde olan MENTORUN şirketinde Operasyon Uzmanı olarak görev almaktadır. Aynı zamanda, Nişantaşı Üniversitesi Siber Güvenlik Kulübü’nde başkan yardımcılığını aktif bir şekilde sürdürmektedir.

İlkokul’dan beri spor yapmayı ilke edinmiş Mahmut, yüzme ve futbol spor dallarında lisanslı sporcu deneyimi yaşamıştır. Yürüyüş yapmayı ve dostlarıyla vakit geçirmeyi çok sevmektedir.

Yönetici ve Kariyer Koçu İlker CANBULUT ile Lider Gelişim Programına katılmaya hak kazanmış olup, ekip yönetimi, liderlik, strateji ve iletişim gibi çok yönlü ve yoğun bir 1 yıllık eğitim programında düzenli olarak birebir ve uygulamalı eğitimler almaya devam etmektedir. İşte bu spor geçmişi ve liderlik eğitimi, Mahmut’un sadece fiziksel dayanıklılığı değil, aynı zamanda liderlik ve strateji konusundaki yeteneklerini de geliştirmesine olanak tanımaktadır.