Sosyal Medya:

İrem Avcı

2001 yılında Kırıkkale’de doğan İrem Avcı, hayatının ilk 5 senesini İzmir’de geçirdi. Okul hayatına Erzurum’da başladı. 4. sınıftan sonra kalan ilkokul ve ortaokul hayatına Ankara’da devam etti. Ortaokulda müzik, tiyatro, resim ve heykel sanatlarıyla ilgilendi. Ankara Anadolu Lisesi’nde eğitim gördü ve okul üçüncüsü olarak mezun oldu. Lise eğitimine devam ederken, kendini resim alanında geliştirmeye devam etti ve Resim Kulübü’nde görev aldı. Şu an profesyonel olarak resim yapmaktadır.

2020 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandı. Topluluklarda aktif rol almaya hazırlık senesinde başladı. Bu dönem dijital tasarıma olan yeteneğini keşfetti. Adobe Photoshop, Illustrator, After Effects, Canva ve Figma öğrendi. Gazi Üniversitesi’nin en büyük topluluklarından biri olan Gazi Endüstri Topluluğunda 1. sınıfta tasarımdan sorumlu idari kurul üyesi olarak görev aldı. Dönem içerisinde 100’den fazla görsel öge tasarladı, web sitesini güncelledi ve teknik destek sağladı. 35 kişiden oluşan Tasarım ekibinin de liderliğini yürüttü. Şu an 2. sınıfa devam eden İrem, Gazi Endüstri Topluluğu’nda Tanıtım ve Tasarımdan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini yürütmeye devam etmektedir.

Kendini her alanda geliştirmeye çalışan biri olan İrem, 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Geliştirme Programı olan Yetkin Gençler Eğitim Programı’ndan kabul alarak, 14 hafta süren eğitimini başarıyla tamamladı ve 22’1 mezunlarından biri oldu. Textoni’de SEO Uyumlu Metin Yazarı olarak ve Ecodation’da Pazarlama ve Jr. Marka Sorumlusu olarak staj yaptı. Henüz 1. sınıftayken iki tane staj yapan İrem, şu an Intertech’te Part Time İş Analisti olarak çalışmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin ilk Türkçe zihin haritası yazılımı olan Foramind’da Mindmapper olarak görev almaktadır.

Enerjik, pozitif; gelişmeyi, üretmeyi ve farklı ekipleri deneyimlemeyi seven İrem Avcı, 2022 yılında kariyer ve yönetici koçu İlker Canbulut öncülüğünde yürütülen Lider Gelişim Programı’na katılmaya hak kazanarak LİGEP 6 ailesinin bir üyesi olmuştur.