Sosyal Medya:

Gül Karataş

İsmet İnönü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan Gül, lise hayatında aktif olarak sürekli ilgilenerek 3 yıl boyunca amatör futbol oynadı. 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi bölümünü kazanarak lisans hayatına başlamıştır. Okula başladığı ilk seneden itibaren İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübünde aktif olarak 3 yıldır sorumluluk aldı.

2 tane iş fikrini hayat geçirdi. Birinde kurucu ortak diğerinde iş geliştirme tarafında yer aldı. 8 ay boyunca SosyalBen Vakfı’nda gönüllü olarak çeşitli projeler geliştirdi, takım liderliği yaptı. Entrecom girişiminde şu anda yaklaşık 40+ girişimci adaylarına mentorluk yapmıştır.

10 aydır e-Gönüllü Sosyal Girişimi’nde STK Koordinatörü olarak görev yapıyor. Burada elde ettiği deneyimlerle kariyerlik hayatında kendini iş geliştirme ve stratejik inovasyon alanında geliştirmektedir. T3 Vakfı Girişimci Yetiştirme Programında girişimci adayı olarak çeşitli eğitimler almaya devam etmektedir.

Her yıl düzenli olarak Endeavor Türkiye ve Akbank ortaklığında gerçekleştirilen ‘ CaseCampus Bootcamp’ programına kabul alan 75 fellowdan biri olarak ekosistemde birçok isimle beraber proje gerçekleştirme ve mentorluk alma şansı elde etti. Ağustos ayı itibari ile NutzenTech teknoloji tabanlı şirkette Gül, iş geliştirme ve satış departmanında çalışmaya başladı.

Girişken, hiperaktif, sürekli bağlantılar olarak kendini 3 kelimeyle tarif eden Gül, inovasyon ve stratejinin olduğu işlerde çalışmaktan çok fazla keyif alır, hep gözleriyle gülen, hayalperest, gezmeyi, yeni kültürler tanımayı çok seven Gül; gelecekte kendini geleceğin stratejik iş geliştirmecisi ve adı daha çok duyulmamış inovasyon mühendisi olarak tanımlıyor.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak, Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut tarafından kurulan Lider Gelişim Programında Kurumsal İletişim Birimi ekip üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

.