Sosyal Medya:

Furkan Polat

Furkan Polat, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2021 yılında mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında Washington D.C. merkezli Uluslararası Hukuk Öğrencileri Birliği (International Law Students Association) ILSA’nin İstanbul Üniversitesi’ndeki Türkiye temsilcisi olan kulübün Başkan Yardımcılığı, Yönetim Kurulu Üyeliği ve farklı komisyon başkanlıklarında görev almıştır.

Toplulukta görev aldığı süre boyunca ulusal ve uluslararası katılımcıların olduğu zirveler, çalıştaylar, farklı bakanlıklar ile etkinlikler başta olmak üzere çok sayıda çalışmalar düzenledi. Topluluk bünyesinde her yıl İngilizce ve Türkçe içerikli dergi çıkartılmasına katkı sundu.

Model United Nations (MUN) etkinliğine Estonya Delegesi olarak katılım sağladı. Ulusal çaptaki hukuk derneğinde akademik koordinatör olarak aktif görev aldı. Bu süre içerisinde İstanbul Barosu ile yakın çalıştı. Baroda düzenlenen eğitimlerin organizasyonlarına katkı sağladı.

Öğrencilik yıllarında hem İstanbul hem de Ankara’da uluslararası bürolarda ve farklı devlet üst kuruluşlarında staj yaptı. Avrupa Konseyi ve İstanbul Üniversitesi’nin ortak kontenjanlı eğitim programında “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Mahkeme Kararların İcrası’na” ilişkin eğitim aldı.

Stajyerlik sürecinde Galatasaray Eski Başkan Yardımcısı Av. Dr. Rezan Epözdemir’in ofisinde sonrasında Legal 500 sıralamasında listelenen yüzden fazla kişiden oluşan ulusal ve uluslararası davalara bakan bir hukuk bürosunda stajyerlik ve avukatlık sürecine devam etti. Bu süreçte özel ve kamu hukuku ile ilgilenmekle birlikte Türkiye’de tanınmış kişi ve kurumların avukat ekiplerinde çalıştı. Ayrıca müzakere, çoklu diplomasi ve arabuluculuk üzerine deneyimleri bulunmaktadır.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak, İstanbul Hukuk Fakültesi ILSA Istanbul Topluluğu olarak başlatılan Mentor-Menti programında 1. ve 2. sınıf hukuk öğrencilerine mentorluk yaptı. Her yıl farklı sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam etmektedir. Sorumluluk projelerine ilişkin asıl amacı sosyal-girişimcilik ile bu faaliyetlerin sürdürülebilir hale getirilmesini sağlanmasıdır.

Kendisi alanı dışında teknoloji, girişim, ekonomi ve yatırım konularına ilgi duymaktadır.