Sosyal Medya:

Ezgi Hazal Yılmaz

23 Ağustos 1999 senesinde Burdur’da doğdu. Üniversiteye kadar olan bütün eğitim sürecini Burdur’da tamamlayan Hazal 2017 senesinde Burdur Bahçeşehir Koleji’nden mezun oldu. Öğrenim süreci boyunca keman çalıp çeşitli festivallerde rol aldı. Üniversite hayatına ilk olarak Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği kazanarak başlasa da daha sonrasında bölüm değişikliği yaparak İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde eğitimine devam etmeye karar verdi. Şu anda İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf öğrencisidir. Aktif olarak İstanbul Üniversitesi Spor Eczacılığı kulübünde akademik araştırmalar ve çeviri koordinatörlüğü yapmaktadır.

Hem gezmeyi hem de kendini her konuda geliştirmeyi seven biri olarak Yunanistan’ da gerçekleşen Erasmus + Strategic Partnership KA2 ve Polanya’da gerçekleşen Erasmus + KA151 Youth Exchange projelerinde yer almıştır. Kariyer hedefini endüstri sektöründe şekillendirmeyi hedeflediğinden dolayı yaz dönemi stajını Deva Holding’te Farmasötik Geliştirme departmanında gerçekleştirmiştir. Şu anda Eczacıbaşı İlaç Pazarlamada Ruhsatlandırma Departmanında uzun dönem stajyer olarak çalışmaktadır.

Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut (PCC) tarafından yürütülen Lider Gelişim Programı’na 2022 yılında seçilmiş olan Hazal LİGEP 6 üyesi olarak liderlik sürecine devam etmektedir.