Sosyal Medya:

Elifnur Kaya

5 Haziran 2003 tarihinde İstanbul’da doğan Elifnur Kaya, Bil Koleji Anadolu Lisesi’nde aldığı eğitimin ardından 2022 yılında Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine başlamıştır.

Lise yıllarında girişimcilik tutkusunu keşfeden Elifnur, bu alanda adımlar atmış ve çeşitli girişimlerde kurucu ortaklık yapmıştır. İlk deneyimini sınıf arkadaşlarıyla gerçekleştirdiği bir e-ticaret girişimiyle yaşayan Elifnur, bu süreçte birçok hata yapmış ancak bu hatalardan önemli dersler çıkarmıştır.

Lise yıllarında girişimcilik yolculuğuna devam edemese de üniversite hayatıyla birlikte, üç farklı girişimde kurucu ortaklık yaparak girişimcilik dünyasına adım atmıştır. Aynı zamanda sürdürülebilirlik odaklı girişimlere destek veren Sustain2Solve kuruluşunda İzmir organizasyon ekibinde yer alarak çeşitli etkinlikler koordine etmektedir.

Bununla birlikte, bir sosyal sorumluluk projesi olarak, Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut tarafından kurulan Lider Gelişim Programına Program Elçisi ve Ideathon Koordinatörü olarak devam etmektedir.

Meraklı bir ruha sahip olan Elifnur, bu özelliği sayesinde pek çok araştırma yapma ve çeşitli konulara hakim olma fırsatını elde etmiştir. Ayrıca, hobileri arasında yüzmek, buz pateni yapmak ve yeni yerler keşfetmek bulunmaktadır.


Elifnur, tutkuyla bağlı olduğu endüstri mühendisliği mesleğinde özellikle girişimcilik, sürdürülebilirlik, iş geliştirme ve proje yönetimi alanlarında kendini geliştirmeye devam etmektedir.