Sosyal Medya:

Elif Damla Karakolcu

Elif Damla Karakolcu, İstanbul Üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik 2.sınıf öğrencisidir. Bölümünün yanı sıra girişimcilikle ve teknolojiyle de ilgilenmektedir. Türkiye’nin ilk ve tek öğrenci tabanlı biyogirişimcilik zirvesi olan BioPeak’in proje üreticisi ve koordinatörü olarak görev almıştır. İstanbul Üniversitesi Genetik Kulübü’nün yönetiminde finans başkanı olarak görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Google DSC kurucu üyeliğini ve liderliğini yaptıktan sonra Google DSC Türkiye dijital pazarlama ekibi ile Google DSC serüvenine devam etmektedir. Microsoft Learn Student Ambassadors Program’nda Beta seviyesinde bir Ambassador’dur ve aynı zamanda Monster Notebook’un içerik üreticilerinden oluşan Brand Ambassadors ekibine dahildir. Başlangıç Noktası Biyoteknoloji Akademisi’nde aday koordinatörü olarak görev almakta olan Elif Damla Karakolcu aynı zamanda Youtube ve LinkedIn’de kendi içeriklerini üretmektedir.

Hazırlık yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde yapmış olduğu stajla sağlık bilimlerinde yapay zeka ve diğer teknolojilere karşı ilgi duymaya başlamıştır. Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Sağlıkta Yapay Zeka Kongresi’nde bilimsel kurul üyeliği yapmıştır ve uluslarası/hakemli Sağlık Bilimlerinde Yapay Zeka Dergisi’nde editörlük yapmaktadır.

Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut tarafından yönetilen Lider Gelişim programında, program yöneticisi ve inovasyon kurulu üyesi olarak devam etmektedir.

.