Sosyal Medya:

Efecan Güney

Efecan İlyas Güney, 2018 yılında Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Ortaokul ve lise döneminde Bilim ve Sanat Merkezi öğrenciliği yapmıştır. O yıllarda bilime olan ilgisi ile İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü kazanmıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Genetik Kulübü ve Google DSC İstanbul Üniversitesi yönetim kurulunda görev almıştır. Kulüplerde ve oluşumlarda yer alırken reklamcılığa ve sosyal medyaya ilgisi olduğunu fark etmiştir. 2. üniversite Atatürk Üniversitesi’nde Reklamcılık okumaya başlayan Efecan, MasterStep adlı girişimde Dijital Pazarlama Koordinatörlüğü yapmıştır.

Sosyal medyaya olan merakı ile Tiktok içeriği üretmeye başlamıştır. 1 milyon izlenen ve 110 binden fazla beğenilen videoları mevcuttur. 2021’in Eylül ayından beri Marmo Dijital adlı ajansta Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak, kariyer ve yönetici koçu olan İlker Canbulut tarafından yönetilen Lider Gelişim Programının, Sosyal Medya Lideri olarak görev yapmaktadır.

.