Sosyal Medya:

Doruk Yaman Tüncar

2004 yılında İstanbul’da doğdu ve liseye kadar orada yaşadı. Liseyi Antalya’da Adem Tolunay Anadolu Lisesinde bitirdikten sonra 2022 yılında küçüklükten beri istediği mühendislik alanı olan elektronik ve haberleşme mühendisliğine Yıldız Teknik Üniversitesinde yerleşti.

Hazırlık senesinde aktif olarak IEEE YTÜ Kulübünün etkinliklerinde rol aldı. Yaz ayında yapılan mülakatlar sonucunda mart ayında 3500 den fazla katılımcı beklenen etkinliği ortaya çıkarması için IEEE YTÜ İLTEK Günleri Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Üniversitesinin ilk yazında Almanya’da katıldığı Erasmus+ sosyal sorumluluk projesi sayesinde sürdürülebilir kalkınma amaçlarını öğrenip, farkındalık yaratmak için ekip olarak arkadaşlarıyla çalıştı.

Şimdiye kadar üniversitede Yıldız Stallions Amerikan Futbolu takımında çeyrek finale çıktı, lisedeyken Antalya güreş 5.si, Antalya okullar arası havalı tabanca yarışmasında okullar arası 1. ve ortaokuldayken Antalya’da okullar arası basketbol müsabakalarında oynadığı takım ile birlikte il 2.si ünvanına hak kazandı.

Aynı zamanda LİGEP içerisinde katılımcıların kendilerini geliştirmelerine olanak sağlama amacıyla sene içerinde farklı eğitimler ve projeler yapan Proje Geliştirme Departmanında Etkinlik & Organizasyon Departman Lideri seçildi.