Sosyal Medya:

Doğa Yetim

2002 yılında Malatya’da meydana gelen Doğa YETİM, öğreniminin bir kısmını burada tamamladıktan sonra Aydın’a taşınmıştır. Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nde eğitimine başladığı günden itibaren üç sene boyunca halk oyunları ekibinde görev alarak jübileyi ekip liderliği ve bir gösterideki solosu ile yapmıştır.

2020 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik (İng.) bölümünü kazanmıştır. Hazırlık eğitiminde YTÜ çapında düzenlenmekte olan İngilizce Kısa Hikâye Yarışmasında 3. olup pek çok yazı türünde kendini geliştirmektedir. 2021 senesinde dâhil olmuş olduğu Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu’nun aktif üyeliğini yaptıktan sonra 2022-23 döneminde Organizasyon Koordinatörlüğünü üstlenmiştir. Şu anda ise ilgili topluluğun Yönetim Kurulu başkanlığını yapmaktadır. SST’ye ek olarak okul bazında çeşitli kulüplerde yer almış biri olan Doğa, çeşitli organizasyon sorumluluğu ve moderatörlük görevini üstlenmiştir. 1.sınıfta dâhil olmuş olduğu Dans Topluluğu sayesinde Bacchata ve Salsa olmak üzere çeşitli Sosyal Latin dansları öğrenmiştir.

Müziğin ve şiirin tüm kötülüklere bir çarpı atacağına inanan Doğa, kalemine ve gitarına güvenerek insanlığa güzel hisler verecek işler üretmeye çalışmaktadır.