Sosyal Medya:

Cerenay Aslan

Cerenay Aslan , 20 şubat 2001 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2020 senesinde Kadir Has Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünü kazanmıştır.

Müziği ve sahne sanatlarını çok seven Cerenay, lisede okul müzik grubunda solist olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı, konserler verdi. Üniversite hazırlıktan bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, eğitim programlarında ve okul kulüplerinde yer aldı. YGA’da ortaokul öğrencileriyle birlikte bilim seansları düzenledi, İstanbul Gençlik Platformu’nda çocuklarla Hayal Atölyesi, Oyuncak kütüphanesi, Steam projeleri gibi çocukların bilişsel ve sosyal gelişmelerini sağlayan faaliyetlerde bulundu. Yetkin Gençler Eğitim programı’na katılarak burada algoritmik düşünce, girişimcilik gibi 21.yy yetkinlkleri eğitimi aldı. Kampüste Ne Var oluşumunda içerik üreticiliği yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi IAESTE Uluslararası Stajyer Değişim Programı’nda Kurumsal Koordinatör, Etkinlik Koordinatörlüğü pozisyonlarında yer alarak farklı ülkelerden insanlarla network ve yurt dışı deneyimi elde etme fırsatı yakaladı. 2023-2024 döneminde ise Lider Gelişim Programı’nda Program Lideri olarak kariyer ve deneyim yolculuğuna devam etmekte.

2022 yılında sürdürülebilir Kalkınma amaçları’ndan Nitelikli Eğitim ve İklim Eylemi amaçlarını hedefleyen Döngü adlı girişimini kurdu. Yenibirlider Derneği’nin Sosyal Fayda için Hackathon yarışması’nda ekibi 1.’lik ödülü kazandı. 2023 yazında İSKİ’de Laboratuvar Stajyeri olarak çalışarak bu alanda deneyim elde etme fırsatı yakaladı. Çevre Mühendisliği alanında Sürdürülebilrlik konusuna ilgi duyan Cerenay, bu alanla birlikte girişimcilik, dijital pazarlama gibi multidisipliner alanlarda kendini geliştirmeye hedeflemekte.

Pozitif, öğrenmeye açık, özverili, yaratıcı, enerjik bir insan olan Cerenay, farklı deneyimler kazanıp, kendini geliştirirken; yaptıklarıyla ve paylaştıklarıyla çevresine ilham vermeye, etki etmeye devam ediyor.