Sosyal Medya:

Cansel Zengin

2017 senesinde Bafra Fen lisesinden mezun oldu. 2018 yılında İstanbul Eczacılık Fakültesi Eczacılık bölümüne kayıt oldu. Şuan 4. sınıf eczacılık öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir. İlk kulüp çalışması olarak 1. sınıfta İstanbul Üniversitesi dans kulübüne katılarak bir dönem boyunca sosyal latin dans dersleri almıştır.

Güncel sağlık sorunlarına inovatif bir şekilde yaklaşmak için Genç Adli Eczacılar topluluğu proje geliştirme komisyonu ile proje yarışmalarına katılmaktadır. Sosyal medyada özel gün ve haftalar için ve belirli hastalıklar için bilgilendirici içerikler oluşturmaktadır. Çeşitli dergilerde yazıları yayımlanmıştır. Eczacılıkta 4.0 ve yapay zeka konularına ilgi duyup bu konularda araştırmalar yapmaktadır.

İlaç endüstrisinde kariyer planı yapmakta olup bu doğrultuda 2021 yazında Polifarma İlaç Ruhsatlandırma departmanında staj yapmıştır. Yurt içi ve yurt dışı ruhsatlandırma süreçlerini yakından takip edip görevler almıştır. Aynı yaz TEBGK nın düzenlemiş olduğu online endüstri staj eğitim programını bitirmiştir.

Lider Gelişimi Programına 2021 Mart ayında katılarak İlker Canbulut’un mentisi olmuştur. Dergi çekirdek ekibi üyesi olup aynı dergide yazar olarak da görev alacaktır.

.