Sosyal Medya:

Berrin Pöge

Kütahya’da doğan Berrin Pöge, Lise öğrenimini Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi bünyesinde tamamlamış olup İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmıştır.

 Lise döneminde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak varlık sürdüren Çocuk Hakları İl Komitesinde gönüllü olarak yer almıştır. Çocuk hakları kapsamında projeler üretmiş ve hayata geçiş safhasında da aktifliğini sürdürmüştür.

Birleşmiş Milletler simülasyonlarında, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinde (UNHCR) görev alarak yasa tasarısı hazırlamıştır. MUN katılımlarını aktif tutmaya çalışmaktadır.

Üniversitenin ilk ve ikinci yıllarında TİİBÖT bünyesinde temsilcilik ve TOBBgençol meclisinde vekillik yapmış, vekilliğin ardından TOBBgençol’un yönetim kurulunda yer alarak kurumsal iletişim koordinatörlüğü görevini, staj yoğunluğu sebebiyle istifasını verinceye dek, icra etmiştir. Eş zamanda ise pandemi sebebiyle online olan öğretim döneminin bir bölümünü S.Z. Baydar Hukuk Bürosu bünyesinde stajyerlik yaparak geçirmiştir.

Lider Gelişim Programı bünyesinde dergi editörlüğü yapmış ve daha sonra Yönetim Konseyinde yerini almıştır. Hâlâ Yönetim Konseyindeki görevlerine devam etmektedir.  Bununla beraber Ligep Law ekibinin başındadır.

İyi derecede İngilizce bilen ve dil öğrenmeyi seven bir kişilik yapısına sahip olan Berrin Pöge, şu sıralarda Yunanca ve Rusça öğrenmeye çalışmaktadır.

Şimdilerde ise İMÜ Hukuk Fakültesinde üçüncü sınıf öğrencisi olarak öğrenim hayatını sürdürmektedir.