Sosyal Medya:

Berrin Balkanlı

Berrin Balkanlı, 24 Temmuz 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2018 yılında Plevne Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Kimya (%30 İngilizce) bölümünü okumaya hak kazandı. Eğitim sürecine kendine güven ile başlayıp azimle çalışarak 2. sınıfta bölüm birincisi oldu ve temel mühendislik dalı olan Kimya Mühendisliğine kurum içi yatay geçiş yapmaya hak kazandı. Şu anda Kimya Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi olarak akademik başarısını devam ettirmektedir. Aynı zamanda okulundaki çeşitli kulüplerde ve gönüllü sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki ilk yıllarında Kalite ve Verimlilik Kulübü (KVK), Kimya Teknoloji Kulübü (KİMTEK) ve Hayvan Hakları Kulübü (HAYHAK)’nde görev almıştır. 1 yıldır YTÜ Lösev Fayda Topluluğu’nda lisemi ve kansere farkındalık oluşturmak amacıyla yönetim kurulu üyesi olarak proje ekibinde yer almaktadır. Okulundaki mentor-menti programında kimya hühendisliği hazırlık ve 1. Sınıf öğrencilerine mentorluk yapmaktadır. 2022 yılında Traineepath adlı start up bünyesinde içerik yazarlığı yapmıştır.

Kendisini gelişime her zaman açık öğrenmeye tutkulu biri olarak tanımlamaktadır. İnovatif düşünen ve üreten bir mühendis olmaya özen gösterip kariyer gelişimine fayda sağlayacak çeşitli etkinlik, konferans ve eğitimlere katılmaktadır. Neutec İlaç firmasının Solid Ar-Ge bölümünde zorunlu yaz stajını tamamlamıştır. Sonrasında kısa bir dönem bölümünün araştırma laboratuvarında gönüllü olarak öğrenci asistanlığı yapmıştır. Şu an Eczacıbaşı topluluğunun endüstriyel hammaddeler şirketi olan Esan’da Ar-Ge KTS Proje Stajyeri olarak uzun dönem staj yapmaktadır.

Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut (PCC) tarafından yürütülen Lider Gelişim Programı’na 2022 yılında seçilmiş olup LİGEP 6 üyesi olarak liderlik sürecine devam etmektedir. Ligep Medya biriminde website koordinatörlüğü yapmaktadır.