Sosyal Medya:

Barkın Tunç

Kendince şair, gönlünce yazar, tiyatro sever bir mühendis adayı olan Barkın Tunç, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisidir. Üniversite hayatına başladığından beri kendini geliştirmek ve farklı alanlarda bilgi sahibi olmak için çokça adım atmaktadır.


Mühendislik hayatına bir yandan devam eden Barkın, alanına ilişkin eğitimler de almaktadır. Bunun yanında sosyal medya ve dijital pazarlamaya da merak salarak, bir dijital pazarlama ajansının Ar&Ge departmanında markalara hizmet vermektedir. Yine bu alana ilişkin farklı sosyal medya hesaplarının yöneticiliğini de üstelenerek deneyim kazanmaya devam etmektedir.


Okumayı ve yazmayı öğrendiğinden beri elinden kalemi düşürmeyen Barkın, farklı sitelerde yazarlık yaptıktan sonra, kendi kurduğu kişisel internet sayfası barkintunc.com’da şiirlerini, denemelerini ve tiyatro oyunlarını yayımlamaya başladı. Ayrıca Podcast kanalı “Şiirler ve Denemeler” ile kendi yazılı ürünlerini seslendiriyor.


Üniversitede katıldığı Teknoloji Topluluğu’nda blog ve dergi yazıları ile topluluğa katkı sağlarken, yönetim kurulu üyeliği yaparak liderlik becerilerini geliştirme fırsatı buldu. Farklı topluluklarda da görev alarak ekip yönetimi üzerine deneyim kazandı. Lider Gelişim Programı’nda ise bir dönem yönetim kurulu üyesi olarak görev alırken, Lead Life e-serisinin koordinatörü olarak yeni sayılar oluşturulmasında öncülük etmiştir. Şimdi ise kendi grubunda “İletişim Elçisi” olarak görevini yürütmektedir.

.