Sosyal Medya:

Ayşenur Oyuncakçı

7 Mayıs 2000 tarihinde Sakarya’da doğmuştur. İlk ve ortaokul öğreniminden sonra Lise eğitimine Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesinde başlayan Ayşenur, Özel Teksen Temel Lisesi’nden mezun olmuştur. 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans programına yerleşmiştir.
Farklı alanlarda deneyim kazanmaktan oldukça zevk alan biri olarak eğitim teknolojileri başta olmak üzere çeşitli girişimlerde ve projelerde yer alma fırsatı bulmuştur. Hayattaki en önemli motivasyonlarından biri sosyal fayda sağlamak olan Ayşenur, birçok farklı kuruluşta gönüllülük yapmakta ve sosyal sorunlara sürdürülebilir çözümler bulmak için çalışmaktadır.

7 yaşında gittiği yaz tatilinde bir gönüllü sayesinde yüzmeyi öğrenmiştir ve daha sonrasında ailesinin de desteğiyle profesyonel olarak yüzme kariyerine başlamıştır. 6 sene lisanslı yüzücü ve takım kaptanı olan Ayşenur, okulunda yapılan seçmeler sonucunda şu an Boğaziçi Üniversitesi Yüzme Takımında yüzmeye devam etmektedir. Spor yapmaktan oldukça keyif almakta olup aktif olarak çeşitli spor dalları ile ilgilenmektedir. Buna ek olarak, Boğaziçi ESN ve Gastronomi kulüplerinde yer almaktadır.

Kariyer yolculuğunda kişisel gelişimini oldukça önemseyen Ayşenur, birçok aşamadan oluşan Lider Gelişim Programı’na katılmaya hak kazanmıştır. Yolculuğuna LİGEP 6 üyesi olarak devam etmektedir.