Sosyal Medya:

Ayşe Ecem Yıldız

2 Eylül 2004 tarihinde dünyaya gelen Ayşe Ecem Yıldız, lise eğitimini Erzincan Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmeye hak kazandı.

Üniversite hayatında aktif bir öğrenci olarak, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı ve İngilizce bilgisini geliştirmenin yanı sıra Almanca öğrenmeye de özen gösteriyor. Hukuki Araştırmalar Topluluğu yönetim kurulu üyeliği göreviyle Türkiye’nin ilk ve 13 yıldır düzenlenen moot court simülasyonu olan Model Courts of Justice konferansının halkla ilişkiler direktörlüğünü yürütüyor. Ayrıca çeşitli konferansların organizasyon ekiplerinde yer aldı.

Fikri ve sınai haklar konusundaki ilgisiyle bilinen Ayşe Ecem, okulundaki Fikri Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışmaktadır. Kendini geliştirme ve keşfetme tutkusunu Lider Gelişim Programı ile besleyen Ayşe Ecem, program kapsamında elçilik görevini üstlenmenin yanı sıra birçok departmanda aktif görevler almıştır.

Şu anda profesyonel gelişim ve kariyer koçu İlker Canbulut’un mentisi olarak Ayşe Ecem, başarılarını ve deneyimlerini daha da artırmak adına ilerleyen dönemlerde yeni projelere katılma ve kişisel gelişimine odaklanma konusundaki kararlılığını sürdürmektedir.