Sosyal Medya:

Ahmet Kaya

Ahmet Kaya, 12 Nisan 2003 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Hareketli ve macera dolu bir çocukluk geçiren Ahmet, küçük yaşlarda satrançla tanıştı ve bu ilgiyi ulusal birçok turnuvaya katılım sağlayarak sürdürdü.

Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’ni başarıyla tamamladıktan sonra, 2021 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. Ahmet’in ilgi alanları teknoloji, uzay ve bilim gibi konuları içeriyor. Ekip çalışmalarından zevk alması, üniversite hayatının başlamasının ardından kendisine sürekli gelişim ve öğrenme sözü vermesi, onu birçok etkinlik ve projede aktif rol almaya yönlendirdi. Kariyer fuarlarında koordinasyon ekibinde yer almanın yanı sıra, Teknofest Savaşan İHA ve DeepRacer Student League gibi yarışmalara katılarak Amazon’dan eğitim bursu kazandı.

KTÜ Satranç Kulübü’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet, aynı zamanda dizi izlemek, teknoloji dergileri okumak, podcast dinlemek gibi hobilerle ilgileniyor. Yeni kültürleri tanıma, farklı yerleri gezip müzeleri ziyaret etme tutkusuyla da dikkat çekiyor. Erasmus ve ESC projelerine katılımıyla uluslararası deneyim kazanan Ahmet, Lider Gelişim Programında Ligep Talks ekibinde yer alarak konuşmalar düzenliyor.

Ahmet Kaya’nın hikayesi, dünyayı keşfetme arzusu, teknolojiye olan tutkusu ve liderlik yolunda attığı adımlarla dolu. Kendini sürekli geliştirmeye olan kararı, onu farklı alanlarda deneyim kazanmaya ve yeni başarılar elde etmeye yönlendiriyor. Ahmet’in hikayesi daha yeni başlıyor…