Sosyal Medya:

Ahmet Bağış

2019 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler (Lisans) Bölümüne kayıt oldu. Öğreniminin ilk yılında isteğe bağlı İngilizce hazırlığı başarıyla geçti. Şu an ikinci sınıfta öğrenimine devam etmektedir.

Selçuk Üniversitesi’ne bağlı Halkla İlişkiler Topluluğu’na 2020 yılının Eylül ayında üye olarak katıldı. Durmak bilmeyen gelişim sürecinde gösterdiği azim ve çalışmalar sonucu, 2021 yılının Ocak ayında Yönetim Kurulu Üyesi’ne layık görüldü.

Halka İlişkiler Topluluğundaki gelişimi ve LinkedIn uygulaması üzerinde yaptığı içerikler sonucu kendisine Ajans Dijital Kalem tarafından staj teklifi edildi. Staj döneminde kendisini raporlama, basın bülteni, pazarlama, sosyal medya kullanımı, blog yazıları ve Seo hakkında geliştirmiştir.

Çocuklara olan ilgisinden, köy hayatının sorunlarını içinde bulunduğu durumları bizzat yaşayıp gördüğü için Şubat 2021 yılında köy okullarında okuyan çocukların kitap ihtiyacını karşılamak adına gönüllü bir sosyal sorumluluk olan “UmudumuzVar” projesini kurdu. Bu proje kapsamında gönüllü insanlar ile birlikte şimdiye kadar 15 köy okulunda 1500 çocuğun kitap ihtiyacı karşılanmıştır.

Yazı yeteneğinin olması ve bunu daha çok geliştirmek adına kendisini yeterli gördüğü alanlarda yazılar yazıp, insanlara dokunmaya çalışmak için kendi adına bir blog sayfası açıp, içerik üretmektedir. Farklı alanlarda yazdığı yazılar ile ülkemizde bulunan gönüllü yazarların bulunduğu Haberton.com sitesinde yazı yazmaya başlayıp halen devam etmektedir.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak, kariyer ve yönetici koçu olan İlker Canbulut tarafından yönetilen Lider Gelişim Programının Dergi ekibinde yer almaktadır.

Eğitim hayatına devam ederken aynı zamanda kendini geliştirmeyi unutmayan Ahmet Bağış, şu an ise sosyal girişimcilik ve içerik üreticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.