Sosyal Medya:

Ümmü Nur Kurşun

2000 yılında Konya’da doğan Ümmü Nur, 2018’de Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinden mezun olmuştur. 2019 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazanmış olup 4. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

Eğitim hayatında çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde, topluluklarda ve kulüplerde birçok deneyim elde etmeye çalışmaktadır. 2021-2022 yıllarında lösemi ve kansere farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Marmara Lösev Kulübünde Proje Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini yürütmüştür. Aynı zamanda 21. yüzyıl yetkinliklerini edinme eğitim programı olan ‘’Yetkin Gençler’’ 2021-3. dönem mezunudur. 

2 farklı eczanede serbest eczacılık stajı yapmıştır. Yıkıcı teknolojileri sağlık alanına entegre ederek sağlık sorunlarına inovatif çözümler getirmeye çalışan Pharmaino adlı Start-up’ta 4 ay Science Stajyeri olarak deneyim kazanmıştır. AstraZeneca şirketinin yürüttüğü 180 Derece Tersine Mentorluk Kampüs Programında, “Tersine Mentor” olarak 10 ay AstraZeneca şirketinin üst düzey yöneticilerine mentorluk yapmıştır. Lider Gelişim Programında topluluk önünde konuşma ve sunum yapma becerilerini geliştirmek üzere 6 ay Ligep Talks eş koordinatörü olarak görev almıştır. Eczacıbaşı Holding desteğiyle Başlangıç Noktası Akademinin binlerce başvuru arasından seçilen 2022 yılının sosyal etki oluşturacak 40 Etkili Genç Liderlerinden biri seçilmiştir. Mentorun adlı bir girişim kapsamında depremzede olan YKS öğrencilerine mentorluk yapmaktadır.

Eczacılık ve yapay zekâ, farmakogenomik ve kişiselleştirilmiş tıp, dermokozmetik, cilt bakımı ve kişisel gelişim alanları ile ilgilenmektedir.