Sosyal Medya:

Tolga Gultekin

27 Temmuz 1999’da Amasya’da doğan Tolga Gültekin ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Amasya’da tamamlamıştır. Lise döneminde satranca ilgi duymuş, il ve ilçe çapında düzenlenen turnuvalarda başarılar elde etmiştir. Aynı zamanda lisesinde kurulan satranç ve masa tenisi takımlarının kaptanlığını üstlenmiştir. Bulunduğu liseden 2017 yılında okul 1. si olarak mezun olmuştur.


Aynı sene TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat (%30 İngilizce) bölümünü tam burslu olarak kazanmıştır. Üniversite hayatı boyunca çeşitli kulüplerde aktif olarak rol almış. Aynı zamanda moderatörlük tecrübesi elde etmiştir.
Orta düzeyde İngilizce ve başlangıç düzeyinde Rusça bilmektedir.
2021 Ocak ayında 4 büyük Denetim ve Danışmanlık şirketlerinden biri olan PwC (PricewaterhouseCoopers) İstanbul ofisinde denetim departmanında 4 ay boyunca stajını gerçekleştirmiştir. Yoğun çalışma temposunda kurum kültürünü öğrenmiş aynı zamanda birçok şirket ve bankanın kurumsal iletişim ve finans müdürleri ile bizzat iletişime geçerek güzel bir deneyim kazanmıştır.


2021 Haziran ayında Ekonomi Bakanlığı’na bağlı bir kurum olan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun Belçika temsilciliğinde 3 aylık Erasmus stajını gerçekleştirmiştir. Burada Avrupa Birliği kurumlarının, düşünce kuruluşlarının ve NATO Zirvesi Brüksel forumu gibi Türkiye’yi yakından ilgilendirebilecek organizasyon ve toplantıların raporlamasını yapmıştır. Bununla birlikte burada geçirdiği süre boyunca Avrupa Birliği ile alakalı dersler almıştır.
2021 Aralık ayında uzun mülakat sürecinin ardından Kuveyt Türk kâşif programına seçilmiştir. Bankanın genel müdürlük bünyesinde Trading biriminde 7 aylık uzun bir staj dönemi geçirmiştir. Bu dönem boyunca banka hazine ortamını yakından deneyimleme ve genel müdür yardımcısına sunum yapma fırsatına erişmiştir.


2022 Temmuz ayında ise TOBB ETÜ İktisat bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Ardından 2022 Ağustos ayında Garanti BBVA’da Global Piyasalar Satış biriminde Junior Dealer olarak iş hayatına başlangıç yapmıştır.
Bir sosyal sorumluluk projesi olarak, Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut tarafından yönetilen Lider Gelişim Programı master grubu üyesidir.