Sosyal Medya:

Sude Havan

Dünyayla tanıştığı andan beri gözlemlemeyi ve keşfetmeyi çok seven Sude Zeliha HAV, 13 Kasım 2001 yılında Ankara’da doğdu. Sakin bir çocukluk geçiren Sude, ilköğretim yıllarından itibaren satranç oynamayı hobi haline getirerek okulunda üçüncülük derecesi elde etti ve ülke çapında düzenlenen turnuvalara katıldı. Lise hayatı boyunca çeşitli bilim projelerinde yer aldı ve Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2019 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanarak ilkokuldan beri yıldızının barışamadığı İngilizceyle, hazırlık döneminde arasını düzeltti. O yıl içerisinde birden çok topluluğa giren ve farklı insanlarla tanışan Sude, TEKNOFEST projelerinde aktif rol aldı. Topluluk çalışmalarında ön plana çıkarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu’nda Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Topluluk faaliyetleri süresince sosyal medya yönetimi, etkinlik koordinatörlüğü ve sponsorluk departmanlarında aktif görev alarak organizasyondan PR çalışmalarına , sponsorluk hazırlıklarından şirketlerle birebir görüşmeye kadar bir çok konuda deneyim kazandı.

Şimdi ise bölümünün 3. Yılında, kendine yeni beceriler katabileceği ve ilham verici insanlarla bir arada yürüyebileceği LİGEP ailesinin bir parçası olarak, eğitimlerine devam etmekte ve programa aktif katılım göstermektedir. Psikoloji ve felsefe alanlarında araştırmalar yapmaktan, webtoon ve kitap okumaktan, yeni fikirler ve bakış açılarıyla tanışmaktan bunların yanında sevdikleriyle vakit geçirmekten çok keyif almaktadır.

En büyük gayesi ‘Kendi hayatının lideri olmak’ olan ve bu yolda kendini gerçekleştirmek isteyen Sude’nin hayattaki mottosu “ Bu dünyadaki herkes kendi zamanına göre yaşar. Geç kalmadın erken de değil “ dir.