Sosyal Medya:

Sinem Özbek

Sinem Özbek, 25 Şubat 2003 tarihinde Isparta’da doğmuştur. 2021 yılında Liseyi Florya Tevfik Ercan Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Şu anda Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme 2.sınıf öğrencisidir.

Aktif olarak Marmara İnovasyon Kulübü’nde yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Öncesinde “dünyayı değiştirmek istiyorsan ilk kendi çevrenden başla” mottosuna inanan Sinem, lise birinci sınıfta akranlarına farkındalık ve bilinç sağlayan Nur Erdem Özeren tarafından kurulan Genç Kariyer Akademisi’ne katılıp aktif rol almış ve lise son sınıfta da proje koordinatörlüğü yapmıştır. Yanı sıra 21.yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Eğitim Programı olan Yetkin Gençler’e (YetGen) 10.sınıfta katılmaya hak kazanmış, Mayıs 2019’da mezun olmuştur. O dönem 1923 Gençlik Platformu’nda da birçok sosyal sorumluluk projeleri ve farkındalık sağlayan projelerde yer almıştır.

Üniversiteye başladığında ise öğrendiklerini öğretmeyi seven Sinem, iki buçuk yıldır öğrencilere ortaokul ve lise öğrencilerine özel ders vermekte, öğrenci mentörlüğü yapmaktadır. Pozitif enerjisiyle beraber bulunduğu projelerde iz bırakmayı benimseyen biri olan Sinem Özbek; 2023 yılında kariyer ve yönetici koçu İlker Canbulut öncülüğünde yürütülen Lider Gelişim Programı’na katılmaya hak kazanarak LİGEP 8 ailesinin bir üyesi olmuştur.