Sosyal Medya:

Senanur Korkmazcan

20 Şubat 2003 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Sena, üniversite yaşamına kadar da hayatını orada sürdürdü. İlkokul ve Ortaokul’da şiir okuma, sunuculuk, sınıf başkanlığı, oyunculuk deneyimlerini elde ederek kendini keşfetme yolundaki ilk adımlarını aslında hayatında var olan olacak karşılaştığı, deneyimlediği, eklediği veya keşfettiği yetkinlikleri topladığı yıldızlar olarak tasvir edip yolculuğuna başlamıştır.

Büyük bir azimle kazandığı Bursa Anadolu Lisesi’nde de ilk senelerinden itibaren sınıf başkanlığı, onur kurulu üyesi olarak görevler alırken bir yandan da tiyatro topluluğunda aktif oyunculuk yaparak sene sonuna devlet tiyatrosunda sahne alma şansını elde etmiştir. Aynı zamanda okul voleybol takımında aktif rol almış, langırt ve kompozisyon yarışmalarında dereceler elde etmiştir. 2019-2020 Döneminde ise Okul başkanlığına seçilmiş, BAL Zirve ve BAL Karaoke etkinliklerinin koordinatörlüğünü yapmıştır.

2022 yılında da İTÜ Tekstil Mühendisliği’ni kazanarak İstanbul’a gelen Sena şuan 1. Sınıf olarak öğrenim hayatına devam etmektedir. Hazırlık senesinde birçok kulüpte aktif rol almış, YGA YEA gibi benzer oluşumlarda da deneyim elde etmiştir. İTÜ Girişimcilik Kulübü’nde Strateji Departmanı’nda Girişimcilik Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Uzun zamandır takip ettiği Lider Gelişim Programı’na Uzun soluklu mülakat aşamasından sonra seçilerek ailenin parçası oldu. Proje Ekibi’nde aktif rol almaktadır.