Sosyal Medya:

Merve Nur Öztürk

Merve Nur Öztürk 3 Mayıs 2000 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Pertevniyal Valide Sultan Mektebi 146. Dönem mezunudur. Lise döneminde yazarlıkla ilgilenmiştir. Lisans hayatına İstanbul Teknik Üniversite Kimya Mühendisliği alanında devam etmektedir.

Üniversite sürecinde AIChE ITU American Institute of Chemical Engineers topluluğunun bir üyesidir. Aynı zamanda İTÜ mezunlar derneğinde aktif üye olarak bulunmaktadır. Üniversiteye bilim insanı olma hedefiyle başlayan Merve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin yenilikçi ortamında farklı yönlerini farketme şansını kazanmıştır. L’Oréal Paris bünyesinde kozmetik alanında sürdürebilir AI projesi sahibidir. Arçelik Global bünyesinde dünya çapında katılımcılara sahip WE in TECH STEM programında Arge alanında proje geliştirmektedir. Harvard Business School tarafından düzenlenen Aspire Leaders programına seçilmiştir.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) bünyesinde rehabilitasyon süreçlerinde gönüllü oyun ablalığı yapmıştır. Mentorun sayesinde deprem sürecinde bir öğrenciye gönüllü mentorluk desteği sağlamıştır.

Türkiye’nin sektöründe öncü firmalarından olan Samsung, Evyap, Eczacıbaşı ve Menarini İlaç bünyesinde üretim, laboratuvar, pazarlama ve tedarik zinciri departmanlarında staj tecrübeleri bulunmaktadır. Akademi alanında gıda sanayisindeki atık suların değerlendirilmesi ile ilgili bir projede yer almıştır.

Kariyer yolculuğunda oldukça farklı süreçlerde bulunan Merve kendini geleceğe hazırlamak için gelişime ihtiyaç duymuştur. LİGEP programına başvurarak gelişim yolunda büyük bir aile ile devam etmek istemiştir. Gelecekte birçok değişik alandan lider adayları ile çeşitli alanlarda eğitime devam etmektedir.