Sosyal Medya:

Hanife Köse

2020 senesinde Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi’nden mezun olmuştur. 2020 yılının güz döneminde Marmara Üniversitesi Malzeme ve Metalurji Mühendisliği bölümüne kayıt olmuştur. 2020-2021 yılını hazırlık eğitimi alarak devam ettirirken kendi Medium hesabını oluşturarak yazdığı yazıları yayımlamaya başlamıştır. Eş zamanlı olarak Marmara Etkileşim kulübünün Etkileşim Portal’ına ve Kerokod isimli girişime dahil olarak içerik üretmeye devam etmiştir. 2021 yılıyla beraber Askıda Eğitim isimli girişimde Sosyal Medya İçerik Üreticisi olarak 8 ay görev almıştır. Bununla birlikte 2021 Şubat ayında kabul edildiği Yetkin Gençler eğitim programını 3 ay süren bir eğitimin ardından başarıyla tamamlamıştır ve Ağustos 2021’den itibaren YetGen Lideri olarak Yetkin Gençler bünyesinde 1 yıl takım liderliği yapmıştır. Bu liderlik yolculuğunda takım oluşturmaya yönelik deneyimler kazanırken YetGen bünyesindeki departmanlarda aktif rol alarak farklı alanlarda yetkinliklerini geliştirmiştir. Bu süreçle beraber Masterstep girişimine Proje Koordinatörü olarak seçilip Masters Of Sector projesinin tasarlanma-geliştirilme-uygulanma sürecinde 3 ay koordinatörlük yapmıştır. Ek olarak, dahil olduğu Co-Influencer isimli girişimde Community departmanında Supervisor olarak ekibe liderlik yaparak girişimin büyüme politikası adına farklı stratejiler üretmiş, pazarlama departmanında Linkedin ve Medium hesaplarının içerik üretiminde ve yönetiminde rol almıştır. Farklı rollerde dahil olduğu girişimlerin yanı sıra iş teklifi aldığı Tatilnekolay şirketinde Satış Direktörü olarak çalışmıştır.


Kendini farklı alanlarda geliştirerek tecrübeler edindiği bu sürecin ardından Tatilnekolay’dan ayrılmasıyla birlikte Patika.dev’den aldığı uzun dönem staj teklifiyle birlikte yazılım sektöründe staj yapma fırsatı yakalamıştır. Bu süreçle birlikte LİGEP Yönetim Kurulunda proje geliştirmeye başlamış ve ilerlemek istediği kariyer yoluna yönelik gelişmeler yaşamıştır. Bu gelişmelerden bir tanesi de Huawei ekibinden aldığı Ambassador teklifidir. Böylelikle 2022’nin ilk yarısında Huawei bünyesinde elçilik yapmaya başlamış, IMES kulübünde başkan olmuş, Patika.dev’de uzun dönem stajını tamamlamış ve Tatilnekolay’da Satış ve Operasyon Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Start-up ve kurumsal hayata yönelik tecrübeleriyle birlikte kendi girişimini kurmak üzerine çalışmalara başlamıştır. 2022’nin ikinci yarısı itibariyle hayatında önemli dönüm noktalarından geçerek etkili kararlar vermiştir. Bunların sonucunda okul ve bölüm değişikliği yaparak YTÜ İstatistik bölümüne geçiş yapmış, çalıştığı şirketten istifa ederek Mentorun isimli start-up’ını kurma sürecini başlatmış ve Head of Legend olarak teklif aldığı LBank bünyesinde çalışmaya başlamıştır.


Şu an güncel olarak LBank’ta çalışmaya devam ediyor ve Mentorun bünyesinde ekibiyle başladıkları projeyle birlikte daha geniş kitlelere hitap eden bir start-up olma yolunda çalışmalara devam etmektedir. Aynı zamanda Huawei Student Developers bünyesinde gösterdiği özveri ve çalışma disipliniyle teklif alarak Huawei Developer Groups’ta Organizer olarak topluluk sürecine devam etmektedir.


Bir sosyal sorumluluk projesi olarak, Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut tarafından kurulan Lider Gelişim Programına Master Grup Üyesi olarak devam etmektedir.