Sosyal Medya:

Erva Çakır

Erva Çakır, 21 Eylül 2001 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2019 yılında Florya Tevfik Ercan Anadolu Lisesi’nden mezun oldu ve ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği’ni kazandı. 2020’den 2024’e kadar YTÜ Çevre Kulübünde organizasyon üyesi, yönetim kurulu üyesi, yönetim kurulu başkanı, denetleme kurulu başkanı olarak çeşitli görevler üstlendi. Yönetim Kurulu Başkanı olduğu süreçte 500+ üye ve 10+ yönetim kurulu üyesi ile beraber Green Startups’22, Sustainability Summit’23, Yeşil Sektör’23, Çevre Şenliği’23 etkinlikleri başta olmak üzere birçok organizasyonu koordine etti. 2022, 2023 ve 2024 yıllarında YTÜ İklim Elçisi olarak görev aldı ve üniversitesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında köprü görevi sağlayarak sürdürülebilir bir kampüs hayatı için çalışmalar gerçekleştirdi. Sürdürülebilirlik ve çevre alanında farkındalık oluşturmak amacıyla hem sosyal hem de mesleki çalışmalar yürütmekte olan Erva, sivil toplum kuruluşlarında ve öğrenci kulüplerinde gönüllü çalışmalara katılmanın yanı sıra lisans eğitiminin ilk yıllarından beri iyi bir Çevre Mühendisi olma ve mesleğinde yenilikçi bir bakış açısı oluşturabilme hedefleriyle ilerleyerek kariyerini bu yönde şekillendirdi. Sırasıyla 2021 yılında Çevre Norm Danışmanlık Şirketi’nde, 2022 yılında İBB Çevre Laboratuvarı’nda, 2023 yılında İSKİ Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nde ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda olmak üzere çeşitli staj deneyimleri oldu. Ocak 2024’ten itibaren ise L’Oréal Türkiye’de Plant EHS Intern olarak görev almakta.

Aynı zamanda YetGen’23-2 dönemi mezunlarından biridir. KAGİDER bünyesinde düzenlenen Geleceğin Kadın Liderleri programına 2023 yılında kabul alarak başarıyla tamamlamıştır. YGA bünyesinde düzenlenen Teknolojide Rol Model Kadınlar programının 2024 dönemi aktif öğrencilerinden biridir. Ekim 2023 itibariyle ise 1500 başvuru arasından 3 aşamalı mülakat sürecini başarıyla tamamlamasının ardından LİGEP’e katılmaya hak kazanarak çok sevdiği L9 ailesinin bir parçası oldu. Aynı zamanda LİGEP bünyesinde proje ekibinde aktif olarak yer almakta ve LİGEP’li arkadaşları için etkinlikler düzenlemektedir. LİGEP Challenge Departmanı’nda ve Proje&Organizasyon Geliştirme Departmanı’nda ekip üyesidir.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 17. maddesi olan Amaçlar İçin Ortaklıklar’ı kendine ilke edinmiş, gelişime ve iş birliğine açık, yaşam boyu öğrenme felsefesini benimseyen bir genç liderdir.