Sosyal Medya:

Beyza Başlık

10 Ağustos 2002 tarihinde İstanbul’da doğdu. İspanyolcaya olan ilgisini keşfettiği ortaokul öğrenim dönemini Okyanus kolejinde başlayıp Uğur kolejinde bitirdi. Lise öğrenimini kendini geliştirmek adına çeşitli programlara katılma imkânı bularak İhlas Koleji Fen Lisesinde bitirdi.

2020 yılında Sabahattin Zaim Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünü kazandı. Hazırlık sınıfında yeni şeyler üretme merakı onu tasarım ile uğraşmaya itti. Hazırlık sınıfı dönemi boyunca geliştirdiği İngilizcesinin yanında Canva ve Figma gibi tasarım programlarını öğrendi. Şu an ise UX ve UI alanlarında kendini geliştirmek için her gün yeni şeyler öğreniyor ve öğrendikleri ile ilgili Linkedin’de içerik üretiyor.

Bu sene içerisinde bölümünde birinci sınıf öğrencisi olan Beyza okulunda bulunan Google DSC Zaim kulübünde “Core Team Member” olarak görev alıyor aynı zamanda kulübün tasarım ve sosyal medya kısmı ile ilgileniyor. Dil öğrenmenin yepyeni kültürler tanımak olduğunu düşündüğü için şu an İspanyolca ve Almanca dillerini öğreniyor. İleride ise mobil ve tasarım alanlarını yeteneklerinde birleştirmek istiyor. Mobil alanda ise Flutter teknolojisi ilgisini çekiyor.

Lider Gelişim Programı 5.dönem grubunda olmaya hak kazanan Beyza LİGEP’teki eğitimlerine devam ederken aynı zamanda LİGEP içindeki tasarım ve LeadLife dergisi yazarlık bölümlerinde aktif görev alıyor.

.