Sosyal Medya:

Berfin İnan

2001 İstanbul doğumlu olan Berfin İnan hayatının üniversiteye kadar olan kısmını Tekirdağ’da geçirdi. 2020 Çorlu İMKB Fen Lisesi mezunu olan Berfin, öğrenim hayatına Yeditepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde 3. Sınıf öğrencisi olarak devam etmekte.

Hayatının her alanında kendini geliştirmeye çalışan, aktif liderlik ve başkanlık rollerinde yer alan Berfin’in liderlik süreci ilkokulda voleybol takım kaptanlığıyla başladı. Lise hayatında farklı alanlarda komite başkanlığı ve etkinlik liderliklerinde görev aldı ve liderlik süreci bugün Yeditepe Üniversitesi Liderlik ve Girişimcilik Kulübü’nde yönetim kurulu üyeliğiyle devam ediyor.

Üniversite hayatında kendi yolunu bulmak ve kariyer çizgisini oluşturmak için uğraşırken Denizbank ve QNB Finansbank’ta finans alanında stajyerliğin yanı sıra birçok etkinliğin organizasyonun gerçekleştirilmesinde görev aldı. Üniversitenin ilk yılında girdiği Liderlik ve Girişimcilik Kulübü’nde girişimciliği yakından tanıma fırsatı buldu. Yeni nesil girişimcilik, pazarlama, iş geliştirme ve proje yönetimi alanlarına ilgi duymaya başlayan Berfin, kulüpte bir sene sponsorluk koordinatörlüğü yaptıktan sonra şu an devam etmekte olduğu tanıtımdan sorumlu yönetim kurulu üyesi görevini üstlendi.

2023 yılında Kariyer ve Yönetici Koçu İlker Canbulut tarafından yönetilen Lider Gelişim Programı’na kabul aldı. Şu an LİGEP’in yeni medya departmanında tasarım direktörü olarak görev yapıyor.