Sosyal Medya:

Ahmet Çağrı Kılınç

Multidisipliner bir hukuk öğrencisi olan Çağrı, okuduğu bölüme büyük bir tutkuyla bağlıdır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi üçüncü sınıf hukuk öğrencisidir aynı zamanda okulunun; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür hukukçular yetiştirmek mottosuyla hareket eden Hür Fikirler Kulübünün başkan yardımcılığı görevini üstlenmektedir. Ankara Barosu Hukuk Fakülteleri İletişim ve İşbirliği Kurulunda üniversite temsilcidir. Ayrıca ELSA Ankara’da Akademik Aktiviteler alanında direktör olarak görev yapmaktadır. Yetkin Gençler Eğitim Kooperatifinde iki yıldır liderlik yapan Çağrı şu anda YetGen’de mentör lider ve 7000+ kişilik komüniteyi yöneten mezun ağı departmanın sorumlu lideridir. Buna ek olaraktan, Habitat Derneğinde gönüllü eğitmen olarak 15-24 yaş aralığındaki gençlere blockchain okuryazarlığı farkındalık eğitimleri vermektedir.

Fikri ve sınai mülkiyet hukuku ile birlikte gelişen teknolojiler ve hukukun ilişkisine ilgi duymaktadır. Kendisini blockchain, yazılım, veri bilimi, makine öğrenmesi, doğal dil işleme noktalarında geliştirmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda sürdürülebilirlikle ilgilenmektedir.
İlgilendiği alanlarda kendisini geliştirmeye çalışan Çağrı, imeceLab Akıllı Hayat Akademisi Sürdürülebilir Bir Gelecek eğitimine katılmaya hak kazanmış ve proje tesliminin ardından eğitimi başarıyla tamamlamıştır. YetGen & Akbank Veri Bilimi Eğitim Programında 8 ay liderlik yapmıştır. Oyun ve Uygulama Akademisi bursiyerlerinden biridir. Endeavor Türkiye ve Akbank iş birliğinde hayata geçirilen CaseCampus programına seçilen girişimciliğe ilgi duyan 75 gençten biri olan Çağrı şu anda iki girişimde aktif olarak yer almaktadır. Çocuklara karşılaşacakları problemleri sanat ile aşma farkındalığı kazandırmayı amaçlayan sosyal bir girişim olan Dance4Fun’da satış ekibi üyesi olan Çağrı, nitelikli hukuk eğitimi için hayata geçirilen LawCircle bünyesinde pazarlama departmanını yönetmektedir.

LİGEP ailesindeki öğrenme sürecinde akademik ve kişisel gelişimi olarak kendi hayallerine ve hedeflerine ulaşmayı aynı zamanda bu yolculukta kendisiyle birlikte kendi yolunda ilerlemek isteyen arkadaşlarına da elinden geldiğince networkunu, kişisel ve akademik gelişiminde edindiği tecrübelerini aktararak birlikte gelişmeyi amaçlamaktadır. Çağrı, bu gelişim sürecinde hep birlikte başarmayı arzu edip, ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ multidisipliner bir 21. Yüzyıl hukukçusu vizyonunda yer almaktadır.